До нас звернулась наша Клієнтка, що є власницею квартири в якій крім неї були зареєстровані донька та троє її дітей (один з них є неповнолітнім), які постійно не проживали за місцем реєстрації. Реєстрація місця проживання зазначених осіб не давала нашій Клієнтці, як власнику, в повній мірі реалізовувати своє право власності (розпорядитися квартирою при наявності зареєстрованих осіб) та покладало на неї додаткове фінансове навантаження по сплаті комунальних послуг.
Сенс справи
Після вторгнення російської федерації в Україну донька Клієнтки зі своїми 3 дітьми виїхала до АР Крим на постійне місце проживання. Вона не сплачувала за житлово-комунальні послуги та взагалі не цікавилась долею матері, яка є тяжко хворою людиною та несе всі витрати по утриманню свого житла. Крім того, реєстрація осіб, навіть якщо вони не проживають за місцем реєстрації, позбавляє власника житла права розпорядження майном на власний розсуд без рішення органна опіки та піклування, що захищає права зареєстрованих в квартирі дітей.
Наші дії
Нами була проведена робота по отриманню додаткових доказів, підготовлено та подано позовну заяву до суду про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
Присуд суду
Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська від 12.08.2024 р. по справі № 202/11120/23 ухвалено рішення про задоволення позовної заяви, яким визнано зазначених вище осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
Таким чином, рішення суду про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням є підставою для зняття з реєстрації місця проживання зазначених осіб, що дозволило поновити порушенні права нашої Клієнтки, як власниці квартири.
Посилання на рішення суду