Договірне та зобов'язальне право

Складання договорів, які захищають інтереси бізнесу. Юридичний супровід угод. Забезпечення виконання зобов'язань. Врегулювання договірних спорів. Захист прав у судовому та досудовому порядку.

Юридичні послуги у галузі договірного права

Надаємо послуги юриста зі складання договорів, супроводу угод, експертизи документів, захисту прав на переговорах та у суді. Адвокат консультує з питань договірного і зобов’язального права онлайн та офлайн, перевіряє договори на юридичні пастки, допомагає відстояти інтереси Клієнта у спорах, стягнути заборгованість, погодити вигідні умови для бізнесу та забезпечити їх виконання.

Розробка та аналіз договорів

Підготовка договірної документації з урахуванням інтересів клієнта.

  • Правовий аналіз та розробка проектів договорів.
  • Підготовка договорів з урахуванням особливостей та вимог клієнта.

Узгодження умов договору

Процес погодження умов та врегулювання спірних положень.

  • Підготовка протоколів розбіжностей під час укладення договору.
  • Внесення змін та доповнень до діючих договорів.

Перевірка контрагента

Оцінка надійності та добросовісності партнера.

  • Комплексна перевірка контрагента щодо судових спорів, заборгованостей, ліцензій.

Аналіз ризиків договору

Виявлення потенційних юридичних загроз для клієнта.

  • Аналіз договірної документації на відповідність закону та інтересам клієнта.
  • Виявлення ризиків, що можуть виникнути під час виконання договорів.

Державна реєстрація договорів

Офіційне оформлення договірних відносин.

  • Державна реєстрація договорів та прав власності.
  • Сприяння в отриманні правовстановлюючих документів.

Юридичний супровід під час підписання договорів

 Захист інтересів клієнта при укладенні договорів.

  • Представництво під час підписання договорів, включно з нотаріальним посвідченням.

Оспорювання договорів у суді

Захист клієнта в судовому порядку щодо недійсності договорів.

  • Визнання договору недійсним повністю або частково.

Припинення та розірвання договорів

Розв’язання спорів щодо дострокового припинення договірних відносин.

  • Представництво клієнта, включно в суді, щодо дострокового припинення чи розірвання договорів через невиконання зобов’язань контрагентами.

Наша місія

Юрист з договірного права – гарантія надійних угод та правового захисту бізнесу

Щоб забезпечити виконання зобов’язань і правильно скласти будь-який договір, юридичні послуги вкрай важливі. Юрист допоможе захиститися від шахрайства, зменшити правові ризики під час укладання угод, уникнути фінансових, репутаційних втрат та тривалих судових процесів через договірні суперечки.

Законність

Наші дії на 100% відповідають Закону.

Домовленості

Ми завжди орієнтовані на результат для Клієнта.

Цінність відносин

Найважливішим у нашій роботі є задоволення Клієнта, налагодження взаємовигідних партнерських відносин.

Професіоналізм

Наші адвокати постійно займаються розвитком своїх професійних знань, навичок.

Успішна репутація

Репутація компанії та адвокатів – це один із головних активів, який створюється нами понад 20 років.

Конфіденційність

Важливість дотримання конфіденційності у правовій роботі – запорука успішного вирішення справи.

Успішні кейси

Адвокатське об’єднання «Пільх та Партнери» успішно захистило інтереси Клієнта у спорах про визнання протиправним та скасування Висновків про результати моніторингу процедури закупівлі.

Суть справи

До Адвокатського об’єднання «Пільх та Партнери» звернувся постійний Клієнт з питанням надання правової допомоги щодо оскарження Висновку Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі.

Особливості справи

Клієнтом періодично проводяться процедури відкритих торгів за результатами яких укладає з Переможцем тендеру Договори про надання послуг. За деякими тендерами Держаудитслужба ініціює моніторинг процедури закупівлі та результати цього моніторингу оформлюються відповідним Висновком. 

Відповідно до Висновку про результати моніторингу, Держаудитслужба з метою усунення порушень зобов’язує Клієнта розірвати Договір про надання послуг з Переможцем тендеру.

З огляду на викладене, виникає необхідність у зверненні до суду з позовами про визнання протиправними та скасування Висновків Держаудитслужби про результатПід час роботи над справами було спростовано всі доводи Держаутислужби, щодо порушення вимог діючого законодавства під час проведення публічних закупівель. Адвокати АО «Пільх та Партнери» довели в суді першої, апеляційної та касаційної інстанцій, що публічні закупівлі проведено Клієнтом відповідно до вимог діючого законодавства та як наслідок – Договори, що укладені Клієнтом з Переможцем торгів також укладено правомірно.

Наші дії

Під час роботи над справами були спростовані всі доводи Держаутислужби щодо порушення вимог чинного законодавства при проведенні публічних закупівель. Адвокати АО «Пільх і Партнери» довели в суді першої, апеляційної та касаційної інстанцій, що публічні закупівлі проведені Клієнтом відповідно до вимог чинного законодавства і як наслідок – Договори, укладені Клієнтом з Переможцем торгів також укладені правомірно.

Підсумки справи

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.01.2023 р. позов Клієнта було задоволено, визнано протиправним та скасовано Висновок Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі.
Постановами Третього апеляційного адміністративного суду рішення суду першої інстанції залишено в силі.
Постановою Верховного Суду рішення судів першої та апеляційної інстанцій залишено в силі. У деяких справах Верховний Суд взагалі відмовляє у відкритті касаційного провадження за касаційними скаргами Держаудитслужби.

Посилання на рішення суду

Як ми працюємо

Запит на юридичні послуги

Зв’яжіться з нами для отримання персональної консультації та вирішення вашого завдання.

Консультація адвоката

Проводимо детальний аналіз ситуації з Клієнтом, пропонуємо оптимальні варіанти вирішення, оцінюємо ризики і розробляємо індивідуальний план роботи, включно з термінами і вартістю послуг.

Укладення договору

Після детального обговорення умов співпраці, ми укладаємо договір, фіксуючи наші зобов’язання і забезпечуючи прозорість взаємодії на всіх етапах.

Підготовка документів

Систематизуємо наявні докази, збираємо додаткові матеріали та оформлюємо їх відповідно до вимог процесуального законодавства. Готуємо та надсилаємо адвокатські запити, досудові претензії, складаємо позовну заяву та, за необхідності, клопотання про забезпечення позову.

Захист прав і законних інтересів клієнта

За необхідності розробляємо та подаємо письмові заперечення на позовні заяви та відгуки відповідачів. Забезпечуємо професійне представництво інтересів клієнта на всіх стадіях судового процесу.

Отримання судової постанови

Відстежуємо процедуру набрання судовим рішенням законної сили та отримуємо виконавчий документ.

Андрій Пільх

Адвокат, Керуючий партнер Адвокатського об’єднання “Пільх та Партнери”

Для нас – кожен Клієнт індивідуальний.

Досвід роботи керуючого партнера понад 20 років.

Розуміємо, що проблема Клієнта для нього – найважливіша.

Клієнт звернувся до нас по допомогу і чекає на якісне якнайшвидше рішення.

Ми знайдемо відповідь на будь-яке правове питання.

Адвокатське об'єднання «Pilh & Partners»

досвіду
0 роки
судових справ виграно за останній рік
0
успішних кейсів
0
вдячних клієнтів
0 +

Наші Кліенти

Успішні кейси, професіоналізм та індивідуальний підхід у роботі призвели до того, що серед наших Клієнтів понад 50 юридичних осіб: серед яких 2 комерційні та 1 державний банк, кілька великих корпорацій (2 з яких – зі США), страхові компанії, сільськогосподарські підприємства, лізингові компанії, компанії з управління нерухомістю, та сотні фізичних осіб, які отримали необхідний результат та радять нас своїм друзям.

privat_logo
budgermetik_logo
kapital_logo
abank_logo
profit_logo
soc_logo

Ціна на наші послуги

30 хв

Консультація

Досвідчений адвокат встановить усі обставини щодо справи та визначить шанси на досягнення бажаного результату в суді.

Вартість: від 1000 грн.

Вигідніше

Юридичне обслуговування

Вартість абонементного юридичного обслуговування вигідніша, ніж оплата разових послуг!

ЗА ЗАПИТОМ

Відгуки

Питання-відповідь

Зобов’язальне право – це розділ цивільного права, який регулює договірні та позадоговірні правовідносини, пов’язані з передаванням майна, виконанням робіт, наданням послуг, односторонніми правомірними діями чи заподіянням шкоди, які виникають між фізичними та юридичними особами.

Договірне право є частиною зобов’язального права. Це система правових норм, що регулює відносини між суб’єктами права, які виникають з різних договорів, а також визначає порядок укладення, зміни, виконання та розірвання договорів.  

Правильно складений договір – це гарантія безпеки бізнесу та стабільності в особистих правовідносинах. Чітке викладення усіх вимог та внесення важливих пунктів до документу допоможе мінімізувати ризики порушення зобов’язань і виникнення спорів у майбутньому. 

Змоделювати можливі ситуації та передбачити наслідки для бізнесу, які можуть випливати з укладених договорів, здатний тільки експерт з договірного і зобов’язального права. Завдяки юридичній підтримці ви зможете захистити свої інтереси, забезпечити вигідні умови співпраці та виконання домовленостей, уникнути штрафів і незаконних дій контрагентів. Крім цього, юрист пояснить, що таке зобов’язальне право, майнові, договірні і позадоговірні відносини, розтлумачить норми законодавства та надасть рекомендації щодо захисту у спорах. Для отримання консультації зателефонуйте нам, залиште запит у месенджері або на сайті.

Зобов’язальне право в Україні регулюється Цивільним кодексом та іншими нормативно-правовими актами. Охоплює майнові правовідносини, у яких одна особа має вчинити певні дії на користь іншої особи або утриматися від вчинення цих дій. 

Складові зобов’язального права:

  • загальні положення – суб’єкти, основні принципи і правила, що стосуються усіх зобов’язань, види зобов’язань, порядок їх виникнення та припинення;
  • умови виконання зобов’язань – строки, місце та спосіб виконання, перехід права на стягнення боргу на користь третьої особи (цесія);
  • забезпечення виконання зобов’язань – порука, застава, іпотека;
  • припинення виконання зобов’язань – підстави, за яких зобов’язання втрачають свою силу;
  • відповідальність за порушення чи невиконання зобов’язань – нарахування штрафів, пені, відшкодування збитків, компенсації, судовий захист.

Зобов’язальне право має чітку структуру, яка дозволяє регулювати зобов’язальні правовідносини та встановлювати порядок і правила виконання зобов’язань у різних ситуаціях. 

Договірні зобов’язання – це правовідносини, які виникають між двома або більше особами на підставі укладеного договору. Іншими словами, це предмет договірного права, що охоплює порядок формування домовленостей, права і обов’язки сторін, особливості дотримання умов і строки виконання, можливість внесення змін чи розірвання угоди, наслідки невиконання обов’язків та способи розв’язання суперечок, зумовлених порушенням умов договору.

Особливості договірного зобов’язання:

  • виникає на підставі договору (купівля-продаж, оренда, надання послуг, підряду тощо);
  • найчастіше має дві сторони – виконавця і замовника або кредитора і боржника;
  • стосується майнових прав.

Договірні зобов’язання визначають правила взаємодії між фізичними і юридичними особами в бізнесі, побуті та інших галузях діяльності, забезпечують правову визначеність, дозволяють захистити інтереси кожної сторони, тому є основою цивільно-правових відносин.

Щоб зменшити ризики і уникнути негативних наслідків для бізнесу під час укладання будь-яких угод, необхідно отримати юридичні послуги. Договірне право передбачає, що сторони можуть самостійно вибирати контрагента і визначати умови договору, якщо вони не суперечать законодавству. Проте у разі невиконання домовленостей без адвоката – може бути складно порушника притягнути до відповідальності. Для цього потрібно ретельно вивчити документи, зібрати докази порушення умов договору, знайти переконливі аргументи та важелі впливу на контрагента, щоб домогтися виконання домовленостей і відшкодування завданих збитків. Якщо ж домовитися з іншою стороною не вийде, адвокат підготує сильну стратегію захисту, складе позовну заяву та подасть її до суду, а потім захищатиме ваші інтереси на кожному судовому засіданні. У разі незадовільного для вас рішення суду – оскаржить його в апеляційному і касаційному суді. Щоб дізнатися докладніше про договірні зобов’язання та способи врегулювання конфліктів, які виникають з договорів, запишіться на консультацію до наших юристів. Зробити це можна за телефоном, у месенджерах чи на сайті.

Договірне право України є частиною цивільного права та регулює правовідносини, які виникають з договорів. Складається з таких розділів:

  • загальні положення – поняття, форми та види договорів, принципи договірного права, врегулювання суперечок;
  • укладання договорів – оферта (пропозиція) та акцепт (прийняття), умови та способи укладання договору;
  • виконання договірних зобов’язань – місце та строк, права та обов’язки сторін, загальні вимоги до виконання домовленостей;
  • зміна та припинення договорів – підстави для внесення змін чи розірвання договору, форс-мажорні обставини, цесія тощо;
  • наслідки за порушення умов договору – санкції, штрафи, пеня, відшкодування збитків, розірвання договору, судовий захист.

Загалом, договірне право регулює правовідносини у різних галузях діяльності та допомагає розв’язати трудові, майнові, кредитні та інші суперечки.

Допомога юриста необхідна не тільки бізнесу, а й фізичним особам, які хочуть захистити свої права у разі укладання шлюбного договору, договору купівлі-продажу нерухомості, договору оренди житла, висновки кредитного договору, оформлення договору іпотеки тощо. Для запису на консультацію до адвоката скористайтесь зручним для вас способом.

Зобов’язальне право передбачає, що зобов’язання можуть виникати на підставі договорів, завданої здоров’ю шкоди чи інших юридичних чинників. Відповідно до цього розрізняють різні види зобов’язань, які мають свої особливості та способи врегулювання у разі виникнення конфліктів.

За підставами виникнення зобов’язання бувають:

  • договірні – з договорів про купівлю-продаж, позику, страхування, надання послуг (медичні, туристичні, юридичні тощо);
  • позадоговірні /недоговірні – у зв’язку з певними подіями, наприклад, у разі заподіяння шкоди здоров’ю чи майну, незаконного збагачення, ДТП тощо.

За змістом розрізняють такі зобов’язання:

  • грошові – кредит чи позика;
  • майнові – оренда, купівля-продаж, лізинг;
  • надання послуг – транспортні, ремонтні, страхування, освітні та інші.

За кількістю сторін бувають такі:

  • односторонні – коли одна сторона має лише право, а інша – тільки обов’язок (наприклад, договір дарування);
  • двосторонні чи багатосторонні – кожна сторона має як права, так і обов’язки.

Юрист з договірного та зобов’язального права допомагає у питаннях, пов’язаних з укладанням, виконанням, зміною та розірванням договорів, а також займається врегулюванням суперечок, які виникають з договорів між фізичними та юридичними особами. 

Фахівець здійснює аналіз і правову експертизу договорів/контрактів, складених іншою стороною, щоб знайти слабкі місця і оцінити ризики, та розробляє договори відповідно до законодавчих норм, принципів договірного права, таких як: чесність, сумлінність, рівність сторін, юридична визначеність, належне виконання зобов’язань. Це дозволяє зменшити ризики, захиститися від шахраїв, уникнути конфліктних ситуацій або ж відстояти свої інтереси і мінімізувати втрати у разі виникнення спору. Також можливий юридичний супровід угод, що дозволяє отримати не лише надійну підтримку на кожному етапі – від консультації до підписання договору чи контракту, а й посилити правову безпеку бізнесу.

Зобов’язальне право в Україні називає учасників суб’єктами зобов’язань. Основними з них є кредитор – фізична чи юридична особа, яка має право вимагати від іншого суб’єкта виконання зобов’язань, та відповідно боржник – особа, яка повинна виконати певну дію або утриматися від її виконання (наприклад, передати майно, сплатити гроші за товар, виконати роботу).

Законом передбачено, що у деяких випадках учасниками можуть бути також гарант чи поручитель, який бере на себе відповідальність виконати зобов’язання у разі його невиконання боржником.

Якщо подивитись на основи договірного права, то договір є обов’язковою частиною будь-якої угоди. Цей документ встановлює права та обов’язки сторін, регулює відносини між громадянами, юридичними особами, державними органами та іншими організаціями. Без нього неможливі цивільні та господарські операції. 

Відповідно до українського законодавства сторони укладають договори добровільно на рівних правах та у будь-якій формі – письмово, усно чи в електронному форматі.

Які існують види договорів:

  • купівлі-продажу;
  • оренди;
  • постачання;
  • підряду;
  • позики;
  • застави;
  • надання послуг у різних галузях діяльності, зокрема медичні, туристичні, освітні, транспортні, експедиторські, банківські, юридичні, побутові;
  • кредитний;
  • трудовий;
  • шлюбний;
  • перевезення;
  • відповідального зберігання;
  • ліцензійний;
  • про авторські права;
  • корпоративний;
  • інші.

Від того, як добре продумані пункти договору та наскільки чітко і коректно прописані усі формулювання – залежить ризик виникнення суперечок. Неточні і неоднозначні пункти можуть становити загрозу для бізнесу, адже дозволяють контрагенту скористатися цим на свою користь, щоб уникнути виконання певних зобов’язань. Тому важливо звернутися до фахівця з договірного та зобов’язального права.

Наші юристи Київ, Дніпро знаються на тонкощах цивільного, господарського та договірного права, постійно вивчають судову практику та шукають відповідні прецеденти, щоб забезпечити ще надійніший захист прав Клієнта. 

Надаємо такі юридичні послуги:

  • досудове врегулювання договірних спорів, пов’язаних із зобов’язаннями;
  • консультації онлайн і офлайн – аналіз справи, виявлення ризиків і прогноз щодо результату, юридична оцінка договору, рекомендації щодо захисту;
  • правова експертиза наявних договорів і контрактів компанії, а також документів, що були складені іншою стороною;
  • розроблення та підготовка шаблонів договорів, необхідних для законної діяльності компанії (купівлі-продажу, надання послуг, про комерційну таємницю, матеріальну відповідальність працівників, трудові, постачання, страхування, кредитування, інвестування тощо);
  • повний супровід угод, участь у переговорах під час погодження умов договору;
  • підготовка протоколу розбіжностей та зауважень до договору;
  • перевірка платоспроможності контрагента;
  • оформлення переходу прав кредитора чи боржника до третьої особи;
  • участь у переговорах з іншою стороною у разі виникнення конфлікту за укладеним договором;
  • судове розв’язання суперечок – складання і подання до суду позовної заяви, збирання доказів, побудова ефективної стратегії захисту, представництво інтересів на всіх етапах судового процесу.

Юрист з договірного права надає консультації, допомагає розв’язати конкретну проблему Клієнта та забезпечує повний юридичний супровід угоди. Ви можете домовитися з юристом про той обсяг робіт, який вам необхідний. Після погодження умов співпраці розрахуємо вартість надання юридичних послуг. Якщо вас все влаштовує – підписуємо договір та починаємо роботу з вашою справою. Для запису на консультацію до наших юристів, ціна якої становить від 1000 грн, зателефонуйте нам, напишіть повідомлення в один із месенджерів або заповніть форму на сайті.

Отримайте консультацію адвоката по телефону вже через кілька хвилин

Дзвоніть:

Дзвонити, Пн-Пт з 9:00-18:00

Пишіть онлайн:

Андрій Пільх

Адвокат, Керуючий партнер Адвокатського об’єднання “Пільх та Партнери”

Заповніть форму і ми вам передзвонимо

Ви отримуєте первинну консультацію; 
Призначимо зустріч з юристом в зручний час;
Юрист складає план подальших дій.